Miejskie Przedszkole Nr 3

Nasze sale

Sala 4 - latków

Po zajęciach z całą grupą jest  czas na zabawy dowolne. Dzieci mają do dyspozycji  "Kąciki zainteresowań ", w których zgromadzone są pomoce dydaktyczne do zabaw: konstrukcyjnych, tematycznych i innych podpowiadanych przez dziecięcą wyobraźnię. Czterolatki lubią układanki, puzzle, klocki do tworzenia przestrzennych budowli i pojazdy, którymi przemieszczają się po całej sali. Dziewczynki chętnie bawią się lalkami. Wcielając się w role mam inicjują zabawy "w dom", podczas których nakrywają do stołu, opiekują się dziećmi i przyjmują gości. Bawiąc się wspólnie lub obok siebie dzieci mają obowiązek przestrzegać regół panujących w grupie i uznawać prawa innych. Po zabawie przedszkolaki odkładają zabawki na miejsce, bo dbają o porządek.